Alternatywne zastosowania tabletek do zmwyarkl

W nowoczesnych zmywarkach nie używa się już detergentu w proszku, który rozpuszcza się w wodzie. Obecnie najnowocześniejszym wynalazkiem są tabletki do zmywarki. Tabletki do zmywarki zawierają silny detergent, środek do usuwania tłuszczu i substancja, które odpowiadają za nabłyszczanie naczyń. Jest to doskonała mieszanka do innych zadań.

Zastosowanie tabletek do zmywarki do innych zadań niż czyszczenie naczyń

Istnieje wiele różnych rodzajów tabletek: twarda tabletka z kulką w środku, małe saszetki z różnymi rodzajami płynów… Ale wszystkie zazwyczaj zawierają detergent, środek nabłyszczający i środek do usuwania tłuszczu. To idealne połączenie do mycia naczyń, ale ma też inne zaskakujące zastosowania, które mogą być bardzo praktyczne.

Należy pamiętać, że jeśli tabletki zostaną rozpuszczone poza urządzeniem, mogą wydzielać opary, które mogą być szkodliwe. Dlatego stosuj je przy otwartych drzwiach, w wentylowanych pomieszczeniach lub z maską. Bardzo ważne jest również, aby nie mieszać tabletki z innymi środkami czyszczącymi. Zawsze należy nosić rękawiczki.

Czyszczenie toalety

Czyszczenie dna toalety to skomplikowane i nieprzyjemne zadanie. Skutecznym rozwiązaniem jest wrzucenie do środka tabletki do zmywarki i dodanie gorącej wody, aby ją rozpuścić. Działanie tabletki polegające na odtłuszczaniu, odkamienianiu i czyszczeniu sprawi, że toaleta będzie jak nowa.

Czyszczenie pralki

Czy w Twojej pralce pojawiają się nieprzyjemne zapachy? Trzeba ją od czasu do czasu wyczyścić, aby pozbyć się pleśni i grzybów. I chociaż istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, prawdopodobnie nigdy nie próbowałeś włożyć do bębna tabletki do zmywarki. Włóż tabletkę bez ubrań lub czegokolwiek innego, uruchom program prania z gorącą wodą… a pralka będzie czysta i zdezynfekowana.

finish

Odtłuszczanie piekarnika

Tabletki do zmywarki mają właściwości odtłuszczające i okamieniające, dzięki czemu mają zdolność usuwania pozostałości jedzenia i tłuszczu z naczyń i sztućców. Możesz użyć ich do czyszczenia tłuszczu z wnętrza piekarnika. Rozpuść tabletkę w gorącej wodzie i przetrzyj tłuste miejsca szmatką.

Plamy oleju w garażu

Jeśli z samochodu wycieka olej lub go naprawiałeś i na podłodze pojawiły się plamy, nie są one łatwe do usunięcia. Usuń jak najwięcej płynu, a następnie wyczyść powierzchnie tabletką do zmywarki rozpuszczoną w gorącej wodzie i mopem, dzięki czemu podłoga będzie lśniąca!

Przedmioty z tworzyw sztucznych

Krzesła ogrodowe, wnętrze lodówki, każdy plastikowy przedmiot można bardzo skutecznie wyczyścić tym silnym środkiem czyszczącym. Receptura jest zawsze taka sama: rozpuść tabletkę do zmywarki w gorącej wodzie, namocz ściereczkę, wyczyść… I gotowe!