Jak wybrać laskę inwalidzką?

Laski inwalidzkie to sprzęt niezwykle przydatny nie tylko osobom w starszym wieku, którym znacznie trudniej się poruszać, ale także dla każdego, kto doznał urazu biodra czy kolana. W ten sposób jest bezpieczniej i wygodniej. Może także być stylowym dodatkiem.

Aby nie rezygnować ze spacerów

Codzienny ruch jest niezwykle ważny dla każdego z nas. Zrezygnować z niego powinniśmy tylko w ostateczności. Jeśli nie ma przeciwwskazań do poruszania się z pomocą laski inwalidzkiej (https://www.orteo.pl/kule-i-laski), warto korzystać z tego przywileju, trzeba tylko dobrać odpowiednią laskę dla siebie. Niezwykle istotna jest w tym przypadku jej długość. Aby zapewniała komfort i bezpieczeństwo, najlepiej wybierać ją samodzielnie lub dokonać dokładnych pomiarów w domu. W tym celu należy stanąć prostu, ale swobodnie i zmierzyć odległość od nadgarstka do podłogi, taką właśnie powinna mieć długość.

Modele z dodatkowymi funkcjami i stylowymi dodatkami

Tego rodzaju akcesoria mogą znacznie się między sobą różnić. Oprócz takich całkiem tradycyjnych można wybrać model z dodatkowym siodełkiem czy składany, który świetnie sprawdzi się przede wszystkim w podróży. W sklepach dostępne są także trójnogi czy czworonogi. Ważne, aby było bezpiecznie. Różnią się także uchwytem, który może być całkiem zwyczajny lub dekoracyjny, na przykład w postaci kobiecej sylwetki czy głowy zwierzęcia. Na lasce mogą znajdować się dekoracyjne, roślinne motyw lub wiele innych elementów, które wyróżnią laskę spośród innych. Zdecydowanie można także wybierać wśród wielu preferowanych kolorów.