Zalety tarczy bokserskiej na ścianę

Tarcza bokserska na ścianę jest spotykana nie tylko na siłowniach, lecz także w profesjonalnych klubach bokserskich i w domowych strefach do treningu. Podczas doboru postawmy na dobrą jakość i wytrzymałość, dzięki czemu nawet podczas intensywnego użytkowania tarcza nie ulegnie zniszczeniom. Czym cechuje się produkt? Jak wybrać tarczę na ścianę do treningu bokserskiego? O czym pamiętać?

Tarcza treningowa na ścianę

Tarcze treningowe odznaczają się długą żywotnością, co jest uzyskane dzięki wytrzymałemu materiałowi, które je pokrywa. Są zazwyczaj wypełnione wtórnie pianką poliuretanową o odpowiedniej gramaturze i twardości. Właściwości pianki sprawiają, że szybko wraca ona do pierwotnego kształtu po uderzeniu. Nawet podczas intensywnego użytkowania tarcza nie kruszy się i nie odkształca, co pozwala zachować pierwotne właściwości. Gdzie szukać ciekawych rozwiązań? Na uwagę zasługują sklepy online, które oferują bogaty asortyment i nowoczesne produkty do treningu. 

tarcza bokserska na ścianę

Tarcza w kształcie torsu człowieka

Warto zauważyć, że sporym zainteresowaniem cieszą się tarcze bokserskie na ścianę w kształcie żelowego torsu człowieka. Jest on pokryty gumowym odlewem, dzięki czemu trening staje się zbliżony do prawdziwego starcia z przeciwnikiem. Zarówno pod względem twardości, jak i kształtu można liczyć na doskonałe odwzorowanie ciała naszego przeciwnika z ringu. Nowoczesne tarcze na ścianę bazują na dobrej wytrzymałości, co uzyskane zostaje dzięki jednolitym odlewom bez szwów i połączeń. To z kolei sprawia, że produkt wytrzyma wiele kopnięć i uderzeń profesjonalnych zawodników zajmujących się sportami walki.