Termometr bezdotykowy – czy warto?

Termometr elektroniczny na podczerwień jest absolutnym przełomem w dziedzinie medycyny. Wyparł termometr rtęciowy, który już dawno został wycofany z powszechnego użytku. Pomiar temperatury przebiega szybko i sprawnie, dzięki temu, że termometr jest bezdotykowy. Jego mechnizm działania jest równie prosty, jak samo użytkowanie. Urządzenie, skierowane na powierzchnię ciała, reaguje na fale promieniowania podczerwonego. Im wyższa jest tempertaura organizmu, tym silniejsze jest promieniowanie. 

Termometr bezdotykowy – zalety

Do głównych zalet termometru elektronicznego medycznego na podczerwień należy szybki pomiar temperatury. Czas oczekiwania na wynik jest skrócony, co oszczędza niepotrzebnego stresu, związanego z podejrzeniem gorączki. Druga zaletą termometru bezdotykowego jest to, że zapamiętuje kilka, a nawet kilkanaście pomiarów. Urządzenie jest również przydatne, w przypadku posiadania dzieci. Maluchy, z reguły, nie przepadają za mierzeniem temperatury, a termometr elektroniczny wystarczy przybliżyć do czoła czy innej części ciała.

Dobry termometr bezdotykowy

termometr bezdotykowy

Dobry termometr bezdotykowy to przede wszystkim termometr bezdotykowy z atestem medycznym. Daje to gwarancję nie tylko najwyższej jakości, ale, co najważniejsze, bezpieczeństwa użytkowania. Ponadto, termometr bezdotykowy z atestem medycznym bardzo dokładnie odczytuje temperaturę, przez co ryzyko błędu jest niskie. Trafnym wyborem, jeśli chodzi o termometr z astestem jest Termometr Depan 01004011. Cena termometrów bezdotykowych tego rodzaju, na chwilę obecną, waha się w granicach od 63,50 do 115 zł. Wszystko zależy od konkretnej strony internetowej, a także bieżących promocji. Termometr Depan 01004011 posiada również dodatkowe funkcje, takie jak alarm gorączki czy automatyczne wyłączanie.