Poduszka ortopedyczna – dla kogo jest zalecana?

Poduszka rehabilitacyjna to specjalny rodzaj podpory w czasie snu. Zapewnia prawidłowe ustawienie odcinka szyjnego kręgosłupa w pozycji leżącej. Dzięki temu okoliczne tkanki mogą się rozluźnić, a stawy międzykręgowe są odciążone. Efekty stosowania poduszek ortopedycznych mogą pozytywnie zaskoczyć. Dlatego, dbając o swoje samopoczucie, warto zapoznać się ze wskazaniami do stosowania takich akcesoriów.

Poduszka rehabilitacyjna – kto powinien ją mieć? 

Specjalnie wyprofilowana poduszka zalecana jest każdej osobie, która troszczy się o zdrowie. Jest to element profilaktyki przeciążeń wywołanych nieprawidłowym ułożeniem odcinka szyjnego. Dzięki temu, że poduszka ortopedyczna wspiera kręgosłup w jego naturalnym ustawieniu, nie ulega on wielogodzinnemu zgięciu bocznemu lub rotacji. Jest to ważne zwłaszcza u osób, u których występują:

  • dolegliwości bólowe okolicy karku
  • dyskopatia odcinka szyjnego
  • kręgozmyk
  • bóle i zawroty głowy.

Przy takich problemach odciążenie odcinka szyjnego i stworzenie mu odpowiednich warunków do odpoczynku może przynieść bardzo dobre efekty. Regularne stosowanie poduszki rehabilitacyjnej daje szansę na ulgę w bólu głowy, a także zmniejszenie sztywności karku. Jest to ważne m.in. u pracowników biurowych, u których górne partie kręgosłupa są mocno napięte z powodu pracy przed monitorem komputera. 

spanie na poduszce ortopedycznej

Gdzie można kupić poduszki ortopedyczne? 

Odciążające odcinek szyjny poduszki dostępne są w sklepie medycznym pod adresem https://megamedic.pl/poduszki-ortopedyczne. W takim miejscu można dopytać, który model będzie najlepszy, w zależności od budowy i indywidualnych potrzeb. Osoby korzystające z rehabilitacji mogą również przed zakupem zapytać fizjoterapeutę o zalecany rodzaj podpory kręgosłupa w czasie snu. Wybór odpowiedniej poduszki jest ważny, aby zapewnić organizmowi optymalne warunki do regeneracji.