Olejki do włosów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, przede wszystkim wśród przedstawicielek płci pięknej. Wybierając tego rodzaju kosmetyki, trzeba jednak zwrócić uwagę na różne kryteria. Wszystko po to, aby być w stu procentach zadowolonym z dokonanego wyboru. Na szczęście, w sklepach dostępnych jest mnóstwo preparatów, które mają szansę korzystnie wpłynąć na kondycję kosmyków.
Jaki olejek do włosów o wysokiej i średniej porowatości?
Olejek do włosów jest kosmetykiem, który najlepiej dobierać do rodzaju swoich kosmyków. Posiadacze włosów o wysokiej porowatości muszą wybierać oleje ze szczególną starannością. Ich włosy są bowiem wyjątkowo wymagające, skłonne do kruszenia się i nierzadko suche. Kosmyki o średniej porowatości także są dosyć trudne w pielęgnacji, niemniej jednak nie tak jak włosy wysokoporowate. Zarówno w przypadku jednych, jak i drugich, sprawdzić mogą się takie oleje jak:
- olej ze słodkich migdałów
- olej z marakui
- olej z pestek śliwki
- olej lniany
Nawet najlepsze olejki do włosów wysokoporowatych i średnioporowatych powinny być aplikowane zawsze na mokro. Przed planowanym olejowaniem należy nanieść na nie żel aloesowy bądź jakąś odżywkę. Wówczas olej będzie miał zdecydowanie większe szanse na wniknięcie w głąb włosów.
Jaki kosmetyk powinny wybrać osoby o włosach niskoporowatych?
Oleje do włosów o niskiej porowatości mają nieco prostsze zadanie niż te dedykowane kosmykom wysokoporowatym oraz średnioporowatym. Posiadacze niskoporowatych włosów powinni zainteresować się przede wszystkim olejem kokosowym. Charakteryzuje się on wyjątkowo przyjemnym aromatem orzecha kokosowego. Warto rozważyć również skorzystanie z olejku z pestek malin bądź truskawek.
Jak używać olejku do włosów?
Nawet najlepsze oleje do włosów nie zadziałają skutecznie, jeżeli nie będą stosowane systematycznie. W przypadku olejowania kosmyków o niskiej porowatości, można wykonać zabieg raz w tygodniu. Jeśli jednak posiada się włosy o wysokiej bądź średniej porowatości, dobre oleje do włosów warto aplikować nawet przed każdym myciem. Istotne jest to, aby olej na włosach pozostawał przez odpowiednio długi okres czasu.
Najlepiej zmyć go nie wcześniej jak po upływie trzydziestu minut. W przeciwnym bowiem razie istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że naturalny kosmetyk nie zadziała tak, jak powinien. Regularne wykonywanie olejowania włosów pozwoli na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów. Staną się one bardziej miękkie, sprężyste oraz gładkie. W przypadku włosów kręconych można będzie liczyć na poprawę skrętu.