Odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny

Dobry sprzęt rehabilitacyjny powinien być odpowiednio dobrany do danych schorzeń. Ponadto najlepiej jest jak będzie to sprzęt liczącego się na rynku producenta. Sprzęt rehabilitacyjny powinien rehabilitować a nie kaleczyć.

Kilka zasad zakupu sprzętu rehabilitacyjnego

Decydując się na zakup odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego trzeba przed zakupem odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
– czy decydujemy się na odpowiedni sprzęt?
– czy będzie on dobrze dopasowany do zdolności ruchowej osoby, która będzie go używać?
– czy osoba rehabilitowana może dany sprzęt używać sama?
– czy łatwo będzie dany sprzęt przechowywać i łatwo go będzie transportować, w razie potrzeby?
Wybór sprzętu rehabilitacyjnego jest dzisiaj bardzo duży, dlatego by wybrać ten odpowiedni trzeba odpowiednio go poszukać.

Dla kogo jaki sprzęt?

Dla każdego sprzęt rehabilitacyjny jest inny. Co innego potrzebne jest dla osób, które mają ograniczone możliwości w poruszaniu się, co innego dla seniorów a jeszcze co innego jest potrzebne osobom po operacjach. Jeszcze inny sprzęt rehabilitacyjny będzie potrzebny osobom leżącym. Dobrze jest więc zawsze skonsultować się z rehabilitantem, który podpowie jaki sprzęt dla jakiej osoby będzie odpowiedni.

Zakup sprzętu

Gdy zapadnie już decyzja jaki sprzęt trzeba kupić, dobrze jest wtedy wybrać odpowiedni sklep medyczny i upewnić się, że sprzedaje on przedmioty refundowane. Przy zakupie niektórych sprzętów do rehabilitacji są odpowiednie refundacje, które znacznie obniżają koszty zakupów.