Na co zwrócić uwagę wybierając kulę ortopedyczną?

Urazy dotyczące układu ruchu to bardzo kłopotliwe przypadłości. W ich wyniku bowiem pacjent może mieć poważny problem z poruszaniem. Dlatego podczas rehabilitacji niezbędne jest zastosowanie specjalnego sprzętu medycznego. Taki stanowi przede wszystkim kula ortopedyczna. Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać ją do swoich potrzeb.

Pomoc w trakcie leczenia kontuzji 

Żeby wrócić do pełnej sprawności po przebytym urazie, należy przestrzegać pewnych zasad. Oprócz zastosowania właściwych zabiegów duże znaczenie ma działanie profilaktyczne. Pacjent musi bowiem szczególnie dbać o chorą kończynę, odciążając ją podczas wykonywania codziennych czynności. W tym przypadku niezbędne są zatem odpowiednio dobrane kule ortopedyczne. Ten rodzaj sprzętu medycznego ma za zadanie ułatwić poruszanie osobom, które ucierpiały w wyniku kontuzji czy zmagają się z przewlekłymi chorobami układu ruchu. 

Jaka kula ortopedyczna będzie najlepsza?

kula ortopedyczna

Urządzenia medyczne spełniają swoją funkcję tylko wtedy, gdy są odpowiednio dopasowane do pacjenta. Podobnie jest w tej sytuacji. Chcąc właściwie dobrać kulę ortopedyczną, warto zatem uwzględnić rodzaj schorzenia, kondycję pacjenta oraz jego osobiste preferencje. Obecnie na rynku dostępne są dwa podstawowe typy urządzeń: kule łokciowe oraz pachowe. Większość osób decyduje się na ten pierwszy rodzaj, ponieważ jest on znacznie bardziej wygodny w użytkowaniu. Niestety korzystanie z tego sprzętu wymaga od pacjenta sprawnych dłoni. Dlatego chorzy, którzy nie dysponują wystarczającą siłą i nie mogą tym samym bezpiecznie poruszać się z ich pomocą, powinni używać z kul pachowych. Wówczas ryzyko nadmiernego przeciążenia leczonej kończyny i pogłębienia urazu jest zredukowane do minimum. Jak widać, wybierając sprzęt medyczny, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. W ten sposób mamy szansę zwiększyć skuteczność rehabilitacji.