Osoby niepełnosprawne i i operowani pacjenci oraz osoby starsze mogą mieć trudności nawet z dojściem do toalety. Popularne kaczki były wcześniej powszechnie wykorzystywane do zaspokajania potrzeb naturalnych. Są one nadal używane, gdy osoba jest całkowicie unieruchomiona lub w bardzo poważnym stanie.
We wszystkich innych przypadkach istnieją znacznie wygodniejsze i bardziej estetyczne urządzenia: specjalne toalety dla osób niepełnosprawnych i starszych. Krzesła toaletowe zostały one starannie zaprojektowane, aby ułatwić życie zarówno osobie niepełnosprawnej/starszej/osobie, która przeżyła, jak i jej opiekunowi.
Krzesło toaletowe i jego udźwig
Im więcej waży osoba niepełnosprawna, starsza lub poszkodowana, tym bardziej wytrzymała musi być konstrukcja. Klasyczna toaleta dla niepełnosprawnych może unieść średnio od 90 do 150 kg, model wzmocniony może unieść do 225 kg. Nie zaleca się wybierania krzesła na górną granicę nośności: na przykład, jeśli osoba waży 120 kg, produkt obliczony na 130-140 kg jest dla niej odpowiedni.
Łatwość użytkowania krzesła toaletowego
Produkty składane dobrze nadają się do okazjonalnego i sporadycznego użytku. Jeśli potrzebujesz krzesła na stałe, szukaj modeli z wyściełanymi podłokietnikami. Do kąpieli pod prysznicem i przemieszczania się z pokoju do pokoju, wózek inwalidzki jest właściwym wyborem.
Waga krzesła toaletowego
Im krzesło toaletowe jest lżejsze, tym łatwiejsze jest przemieszczanie krzesła w jednym budynku lub jego transport (np. ze szpitala do domu i z powrotem).
Jakość materiałów
Ważne są tutaj cechy ramy: wybrany metal i jego grubość. Współcześni producenci oferują produkty wykonane ze stali i aluminium – solidne, łatwe w pielęgnacji i niepodatne na korozję. Dzięki pustej konstrukcji rama może wytrzymać duże obciążenia i nie odkształca się. Pamiętaj, że stal jest cięższa od aluminium, ale robią wzmocnione modele dla osób otyłych.