Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Funkcjonowanie wielu osób w społeczeństwie bez profesjonalnej pomocy ze strony fizjoterapeutów nie byłoby możliwe. Z tego względu każda osoba wymagająca diagnozy i terapii pragnie znaleźć fizjoterapeutę, który może zaoferować najwyższy poziom świadczonych usług. W jaki sposób odnaleźć profesjonalistę?

Odpowiednia akredytacja

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest poszukiwanie fizjoterapeutów, którzy mogą poszczycić się akredytacją tj. certyfikatem jakości wydanym przez renomowaną instytucję. Warto zwrócić uwagę, że certyfikat może być wydany zarówno za ukończenie przez fizjoterapeutę określonego cyklu szkoleń, jak i dla placówek mogących zagwarantować dostęp do nowoczesnego sprzętu oraz do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Jedną z najbardziej znanych instytucji wydających tego typu zaświadczenia jest Polskie Towarzystwo Fizjoterapeutów. Można wyjść z założenia, że akredytacja PTF placówki lub kursy z akredytacją PTF ukończone przez fizjoterapeutę są wystarczającym dowodem, potwierdzającym wysoką jakość oferowanych usług. Równocześnie nie oznacza to, że brak akredytacji jest równoznaczny z brakiem odpowiednich umiejętności ze strony fizjoterapeuty, czy też placówki.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów

Jak twierdzi Krajowa Izba fizjoterapeutów, czyli państwowa instytucja, do której przynależą wszystkie osoby posiadające prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty akredytacja, ze strony takich podmiotów jak PTF nie jest konieczna! Można jednak wyjść z założenia, że uzyskanie owej akredytacji znacząco zwiększa szanse na wysoki poziom umiejętności ze strony placówki lub konkretnego fizjoterapeuty.