Masaż korzystnie wpływa na mięśnie przyspieszając ich regenerację, a także sprawdza się w przypadku rehabilitacji przy leczeniu kontuzji. Gdy nie jest możliwa wizyta u masażysty możliwe jest wykonanie automasażu z użyciem dostępnych narzędzi. Jednym z nich jest roller. Jak działa i jak używać rollera do masażu?
Jak działa wałek do masażu
Roller zbudowany jest w formie cylindra wykonanego z tworzywa sztucznego. Występują w różnych wersjach do różnego typu masażu. Wałek pozwala na rozluźnienie spiętych mięśni dowolnej części ciała. Masaż przy jego użyciu polega na oparciu rollera o płaską powierzchnię – podłogę lub ścianę, w zależności od masowanej części ciała. Następnie o wałek opiera się część ciała podlegającą masażowi i wykonując ruch posuwisty obracając roller rozluźnia się mięśnie. Zaleca się masowanie wybranej grupy mięśni w ten sposób przez kilka minut zwracając szczególną uwagę na dokładniejsze rozluźnienie w miejscach najbardziej spiętych.
Zastosowanie
Roller do masażu https://www.orteo.pl/przyrzady-do-masazu/srednio-twardy-roller-do-masazu-i-stymulacji-miesni-grid-1-30 znajduje zastosowanie u osób uprawiających aktywnie sport do przyspieszania regeneracji mięśni, a także u osób prowadzących siedzący tryb życia do aktywizacji głębokich mięśni, co pozwala na zachowywanie prawidłowej postawy ciała. Wałki występują w wersjach o różnych poziomach twardości, wymiarach i kształcie wypustek. Twarde rollery z wypustkami zaleca się osobom z dużą objętością mięśni i doświadczeniem w automasażu ze względu na bolesność tego procesu. Miękkie i gładkie wałki sprawdzają się natomiast w rehabilitacji i w użyciu przez osoby o drobnej budowie ciała.