Jak powinna być dobrana poduszka rehabilitacyjna?

Należy mieć świadomość, że poduszka rehabilitacyjna będzie mogła spełniać swoje funkcje tylko i wyłącznie wtedy, gdy zostanie właściwe dopasowana. Czym należy się zatem sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze?

Jakie kwestie uwzględnić przy wyborze poduszki rehabilitacyjnej?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób zastanawia się, w jaki dokładnie sposób powinno się spać na omawianej poduszce rehabilitacyjnej. Godny uwagi jest fakt, że zdecydowanie najzdrowszą pozycją dla kręgosłupa w trakcie snu będzie pozycja embrionalna. Warto wiedzieć, że obecnie można zaopatrzyć się nie tylko i wyłącznie w poduszki przeznaczone do spania na boku, ale również na brzuchu.

Należy mieć świadomość, aby przy wyborze omawianej poduszki kierować się przede wszystkim szerokością barków, wzrostem czy wagą ciała. Ponadto część renomowanych producentów dołącza do swoich produktów specjalne tabele, które mogą pomóc w wybraniu właściwego rozmiaru. Z kolei twardość poduszki uzależniona jest od indywidualnych upodobań.

Poduszka rehabilitacyjna z pamięcią?

Należy mieć świadomość, że poduszka rehabilitacyjna na kręgosłup szyjny może być stworzona nie tylko i wyłącznie z pianki poliuretanowej, ale również pianki termoplastycznej. Pierwsza opcja jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie zmagają się jeszcze z żadnymi dolegliwościami bólowymi. Ich celem jest zadbanie o profilaktykę.

Z kolei pianka termoplastyczna będzie gwarantowała to, że poduszka w wyniku oddziaływania temperatury zapamięta kształt odciśniętej głowy. W ten prosty sposób wywrze znacznie mniejszy ucisk na całe ciało. Nie zostanie również zaburzone w żaden sposób krążenie krwi. Ponadto produkt doskonale dostosuje się do pozycji użytkownika w trakcie snu. Będzie on miał zagwarantowany najwyższy możliwy komfort, więcej inspiracji na Mega Medic.