Jak mata do akupunktury może zastąpić wizytę u masażysty?

Mata do akupunktury jako nowoczesny wynalazek ma już 40 lat. Korzyści płynące ze stymulacji określonych punktów w ciele człowieka oraz wpływ akupunktury na różne narządy i układy ciała znane są od czasów starożytnych Chin. Wynalazek sprawił, że refleksologia stała się dostępna dla ogromnej liczby osób dzięki łatwości użycia, niskim kosztom i możliwości stosowania jej w domu, bez konieczności chodzenia do masażysty.

Korzyści z masażu akupunkturowego

Masaż akupunkturowy to technika działania na aktywne punkty ciała, która powstała tysiące lat temu w Chinach. A jego niesamowicie wysoka skuteczność w krótkim czasie sprawiła, że stał się on niesamowicie popularny na całym świecie. Akupunktura ma tę zaletę, że osoba może samodzielnie masować wszystkie punkty nacisku bez konieczności udawania się do specjalisty lub zlecania mu przyjazdu do domu pacjenta.

Akupunktura jest świetną opcją w leczeniu i zapobieganiu całej gamie dolegliwości oraz w niemal natychmiastowym uśmierzaniu bólu o różnej etiologii. Ponadto masaż akupunkturowy doskonale sprawdza się w leczeniu zapalenia zatok szczękowych, astmy, sezonowego kataru, alergii, miażdżycy, hemoroidów, bólów głowy i migren, zaburzeń hormonalnych, cukrzycy, przedwczesnego starzenia się skóry, dystonii naczyniowej oraz obniżonego libido i impotencji.

Akupunktura jest równie przydatna dla osób całkowicie zdrowych – może pomóc im zbudować solidne podstawy zdrowej przyszłości, gdyż akupunktura w niemałym stopniu przyczynia się do przedłużenia młodości wszystkich tkanek i wzmocnienia układu odpornościowego.

Mata do akupunktury i zasada jej działania

mata do akupunktury

Maty masujące mają podłoże z tkaniny, tworzywa sztucznego, silikonu lub gumy, do którego przymocowane są płytki z igłami lub kolcami, dlaczego nazywane są również „matami kłującymi”. Leżysz na macie lub mocno dociskasz ją do części ciała, która wymaga terapii. Liczne drobne ukłucia wpływają na zakończenia nerwowe i aktywują ich działanie, dzięki czemu poprawia się krążenie krwi, przemiana materii, skurcze i ból. Gdy mata do akupunktury z tego sklepu jest używana regularnie, pojawia się pozytywna „odpowiedź” ze strony organizmu:

  • Poprawia się ogólne samopoczucie;
  • Przywrócenie snu i napięcia nerwowego;
  • Normalizują się procesy metaboliczne i przepływ krwi do narządów i tkanek;
  • Mięśnie głębokie objęte bólem rozluźniają się;
  • Przyspieszona jest regeneracja skóry i tkanek błony śluzowej;
  • poprawia się funkcjonowanie narządów wewnętrznych;
  • Wzrasta wydajność i jakość życia.

Widzimy, że zasada oddziaływania na organizm masażu klasycznego i maty do nakłuwania jest podobna, ponieważ ma na celu pobudzenie zakończeń nerwowych i aktywizację narządów wewnętrznych i układów organizmu człowieka.

Przeciwwskazania do stosowania zabiegów

Akupunktura nie jest zalecana przy obecności jakichkolwiek nowotworów (zarówno złośliwych, jak i łagodnych), ropnych zapaleń stawów, ostrych procesów infekcyjnych, ciężkich chorób układu krążenia, złamań i gruźlicy. Niektórzy eksperci odradzają również stosowanie akupunktury podczas miesiączki, ponieważ ekspozycja na pewne aktywne punkty może zwiększyć krwawienie.