Guma do ćwiczeń

Mnóstwo osób marzy o zgrabnym ciele. Aby uzyskać taki efekt możemy się zapisać na siłownię bądź na zajęcia fitness. Ale warto też skorzystać z niepozornego, ale i bardzo efektywnego sprzętu do ćwiczeń, jakim jest guma do ćwiczeń.

Gumy do ćwiczeń to sprzęt tani, lekki zawsze można je zabrać ze sobą. Z ich pomocą możemy wykonywać różne ćwiczenia rehabilitacyjne.

Ćwicz każdego dnia!

Gumy tego typu wykonane są najczęściej z lateksu, jest to materiał lekki, wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne. Bez problemu możemy go umyć za pomocą wody z dodatkiem detergentu. Alergicy nie mają się czego obawiać. Na rynku znajdą również gumy bez lateksu w składzie.

Gra w kolory

Gumy mają różne kolory. Nie jest to jedynie zabieg czysto estetyczny. Kolor informuje, jaki opór ma dana guma. m wyższy stopień oporowości gumy do ćwiczeń tym prędzej zauważymy przyrost masy mięśniowej.

Ten sprzęt do ćwiczeń ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze jest stosunkowo tani. Dzięki niemu możemy ćwiczyć praktycznie każdą partię ciała. Taki trening może zastąpić ćwiczenia na siłowni z ciężarami. To świetna opcja dla osób zapracowanych i tych, którzy prowadzą nieregularny tryb życia. Gumy możemy zabrać zawsze ze sobą. Ćwiczenia są ciche, a więc możemy trenować nawet w nocy, gdy pozostali domownicy słodko śpią.

Zanim zdecydujemy się na zakup gum warto zasięgnąć porady specjalisty. On pomoże nam dobrać sprzęt dopasowany do naszych potrze oraz kondycji fizycznej. Dzięki temu znacznie zmniejszymy ryzyko powstania kontuzji.