Ćwiczenia rehabilitacyjne

Rehabilitacja funkcji sensorycznych i poznawczych zazwyczaj obejmuje metody przekwalifikowania ścieżek neuronowych lub szkolenia nowych ścieżek neuronowych w celu odzyskania lub poprawy funkcjonowania, które zostało osłabione przez chorobę. 

Rehabilitacyjne ćwiczenia  

Badania i praktyki rehabilitacyjne są żyznym obszarem dla klinicznych neuropsychologów, psychologów rehabilitacyjnych i innych lekarzy. Trzeba wspomnieć, że rehabilitacja powinna się odbywać dosyć regularnie. Stosowana jest terapia mowy, terapia zajęciowa oraz ćwiczenia fizyczne. Na przykład ćwiczenia koordynacyjne ręka-oko mogą rehabilitować niektóre deficyty ruchowe, lub dobrze zorganizowane ćwiczenia planowania i organizowania mogą pomóc w rehabilitacji funkcji wykonawczych po traumatycznym uderzeniu w głowę. Przyrządy do ćwiczeń odgrywają bardzo ważną rolę podczas leczenia. 

Przyrządy do ćwiczeń 

Funkcje mózgu upośledzone z powodu urazów mózgu są często najtrudniejsze do wyleczenia. Dużo pracy wykonuje się w regeneracji nerwów w przypadku najbardziej poważnie uszkodzonych ścieżek nerwowych. Rehabilitacja jest ukierunkowana na funkcje poznawcze, takie jak uwaga, pamięć i funkcje wykonawcze. Programy opracowywane są w celu sprostania wyzwaniom danej osoby po przeprowadzeniu podstawowej oceny umiejętności i wyzwań. Ćwiczenia rehabilitacyjne powinny być wykonywane każdego dnia, ponieważ w ten sposób chory może lepiej funkcjonować. Jest to naprawdę bardzo ważne. 

Przyrządy do ćwiczeń są zazwyczaj wykonane w sposób bardzo solidny oraz trwały, co z całą pewnością jest ogromną zaletą.