Specjalista od urody – kosmetolog 

Zapewne zetknęłaś się już wcześniej z tą nazwą w różnych kontekstach, a może Twoje koleżanki opowiadały o swojej ulubionej kosmetyczce. W świecie urody istnieje wiele tytułów, takich jak kosmetyczka, technik rzęs, technik paznokci, kosmetolog, wizażystka, fryzjerka, a potem także dermatolog. Kiedy więc warto skorzystać z usług kosmetologa?

kosmetolog Białystok

Czym więc dokładnie zajmuje się kosmetolog?

Kosmetologia Białystok to nauka, która zajmuje się właśnie kosmetyką, a dokładnie badaniem cech estetycznych oraz fizjologicznych lub patologicznych procesów biochemicznych ciała w ogóle, a skóry w szczególności. Zajmuje się również badaniem doświadczalnym składników aktywnych oraz substancji pomocniczych, konserwantów i substancji zapachowych zawartych w preparatach. Kosmetolog Białystok jest ekspertem w zakresie wykonywania makijażu i pielęgnacji skóry, a także często jest certyfikowany do wykonywania różnych zabiegów kosmetycznych.

Rola Kosmetologów

Głównym celem kosmetologów jest skóra i pomoc w uzyskaniu jak najlepiej wyglądającej skóry, ale wskazówki dotyczące makijażu również odgrywają dużą rolę. Wiele z nich przeszło również szkolenie, na którym uczą się wykonywania wielu zabiegów. Pielęgnacja twarzy, leczenie problemów skórnych, poprawa stanu skóry, masaże, usuwanie włosów, stylizacja paznokci, manicure i pedicure; to wszystko jest częścią pracy! Dzięki specjalnym dodatkowym kwalifikacjom kosmetolodzy mogą również wykonywać niektóre zabiegi na trądzik czy cellulit. Są to na przykład zabiegi laserowe lub ultradźwiękowe, mikrodermabrazja. Zastosowanie makijażu permanentnego jest możliwe również przy specjalnych dodatkowych kwalifikacjach. Salony kosmetyczne dziś są uważane za inteligentną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. W pierwotnym znaczeniu kosmetyka oznacza ulepszenie tego, co jest naturalnie dane. W tym zakresie chodzi o wygładzenie skóry, udoskonalenie porów i ujednolicenie wyglądu skóry.