Skuteczne leki na wzdęcia i zaparcia

Przyczyn wzdęć i zaparć można doszukiwać się w złych nawykach żywieniowych bądź małej aktywności fizycznej. Osoby w okresie pooperacyjnym przyjmujące nadmiar leków również borykają się uciążliwymi objawami zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Odczucie rozpierającego brzucha i oddawanie gazów oraz zbyt długie zaleganie treści pokarmowej w obręb jelit jest wyczerpujące i bardzo stresujące. Nade wszystko jest to problem, który dotyka większości z nas. Aby złagodzić tego typu dolegliwości, należy sięgnąć po odpowiedni i skuteczny lek na wzdęcia i zaparcia.

Postaw na skuteczny lek na zaparcia

lek na zaparcia

Leki na zaparcia powinny szybko spowodować wypróżnienie i rozmiękczenie stolca. Jest to dolegliwość, która dokucza wszystkim bez względu na wiek. Tabletki na zatwardzenie najlepiej przyjmować w zależności od uciążliwości problemu. Osobom dorosłym zalecane są tabletki na zaparcia, które należy obficie popić wodą. Zaś niemowlętom i małym dzieciom, które mają awersje na przyjmowanie środków doustnych, wskazany jest lek na zatwardzenie w postaci syropu o działaniu przeczyszczającym o smaku pomarańczowym. Skuteczny lek w postaci saszetek z proszkiem do sporządzania roztworu doustnego dla dzieci od 6-go miesiąca życia. W przypadku niemożliwości połknięcia tabletki na wypróżnienie bardzo skuteczne jest działanie czopków. Ponadto naturalny środek na zaparcia w postaci olejku rycynowego toczonego na zimno z nasion rącznika pospolitego, przynosi złagodzenie tego typu dolegliwościom. Wypróżnienie następuje w już ciągu 2 godzin po zastosowaniu.

Preparaty w leczeniu wzdęć i nadmiernego wydzielania gazów

Najlepszy lek na wzdęcia w łagodzeniu objawów związanych z nagromadzeniem się gazów żołądku oraz jelitach powstałych w procesie trawienia powinien złagodzić uczucie pełności. Ponadto lek na wzdęcia zniweluje nieprzyjemne odbijanie się zawartości treści pokarmowych. Preparat na wzdęcia stosowany jest także pomocniczo przed wykonaniem wszelkiego rodzaju badań diagnostycznych. Tabletki na gazy przynoszą szybkie efekty i bez problemu pozwalają na zobrazowanie jamy brzusznej. Wskazane jest, aby w okresie przedświątecznym nabyć profilaktycznie tabletki na wzdęcia. Dzięki temu przyjemnie spędzimy święta przy stole i łagodnie zniesiemy problemy nadmiernego wydzielania gazów.