Osocze bogatopłytkowe – naturalna regeneracja i odmłodzenie skóry

Piękna, elastyczna i napięta skóra to jeden z najważniejszych wyznaczników młodego wyglądu. To na twarzy starzenie odbija się w najsilniejszy sposób, dlatego wiele osób szuka nieinwazyjnych i bezpiecznych metod spowalniających ten proces i odwracających jego skutki. Jedną z najpopularniejszych metod pozwalających uzyskać młodą skórę jest osocze bogatopłytkowe, czyli zastosowanie koncentratu płytek pozyskiwanego z pełnej krwi danej osoby.

Jak osocze bogatopłytkowe wpływa na kondycję i odnowę skóry?

Stres, czynniki środowiskowe, zmęczenie, a także nieuchronnie płynący czas – to wszystko nie jest obojętne dla stanu naskórka. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego obfitującego w cytokiny wzrostowe pozwala w naturalny i bezpieczny sposób poprawić wygląd skóry i ją odmłodzić. Efektem wstrzyknięcia preparatu do tkanek jest poprawa napięcia, wyższy stopień gęstości, lepszy i zdrowszy koloryt skóry, a także doskonała regeneracja, wzmocnienie i odżywienie. Przynosi to zauważalną poprawę wizualną – twarz wygląda młodziej i promienniej. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest określana jako „wampirzy lifting” i pozwala skutecznie zredukować cienie pod oczami, kurze łapki, zmarszczki, a także poprawić kondycję ust, szyi czy dłoni.

lekarz przy biurku

Wszechstronne zastosowanie osocza w medycynie i kosmetyce

Wykorzystanie osocza w medycynie estetycznej cieszy się stale rosnącą popularnością. Nie jest to jednak jedyny obszar zastosowania tej metody. PRP, czyli tak zwany autologiczny koncentrat płytek krwi jest z powodzeniem stosowany w procesie leczenia przewlekłych ran i uszkodzeń, łysienia, a także w chirurgii ortopedycznej, twarzowo-szczękowej, w dermatologii i w leczeniu sportowców. Skutecznie wspomaga redukcję blizn oraz walkę z rozstępami skórnymi. Osocze bogatopłytkowe pozwala wykorzystać naturalne mechanizmy naprawcze skóry, dając trwałe i zauważalne efekty widoczne gołym okiem.

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.drstawowska.pl/medycyna-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe.