Na czym polega Dermapen i kto powinien z niego skorzystać?

Zabieg Dermapen cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego oferowany jest przez niemal każdy gabinet medycyny estetycznej. Zanim jednak podejmie się decyzję o poddaniu się mu, warto czegoś się o nim dowiedzieć. Przede wszystkim, dobrze byłoby zapoznać się ze wskazaniami oraz przeciwwskazaniami do poddania się zabiegowi Dermapen. Warto byłoby także mieć świadomość tego, jakich efektów można się spodziewać. 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu Dermapen

Lista wskazań do poddania się zabiegowi Dermapen jest całkiem długa. Może on przynieść korzyści skórze dotkniętej bruzdami i zmarszczkami mimicznymi. Wśród wskazań do zabiegu Dermapen, wyróżnić można także przebarwienia słoneczne, pajączki czy sińce pod oczami. Zabieg ten może przynieść ulgę także osobom zmagającym się z rozszerzonymi porami oraz z wiotkością skóry. Niestety, Dermapen nie zawsze może być wykonany, nawet jeśli istnieją ku temu określone wskazania. Nie mogą poddać się mu kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Przeciwwskazaniami są także aktywna opryszczka czy nasilony trądzik. Niektóre przeciwwskazania mają charakter przemijający. Po ich ustąpieniu możliwe będzie zatem poddanie się zabiegowi Dermapen.

dermapen Białystok

Jakie korzyści można odnieść z zabiegu Dermapen?

Dzięki zabiegowi Dermapen można zmniejszyć widoczność zmarszczek, także tych mimicznych. Ponadto, zabieg ten pozwala na rozjaśnienie skóry i wyrównanie jej kolorytu. Cera stanie się także bardziej jędrna i przyjemnie miękka w dotyku. Można liczyć również na zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów oraz na poprawę gęstości skóry. Zabieg Dermapen pozwala także na intensywne nawilżenie i regenerację skóry. Dla uzyskania optymalnych efektów, zaleca się wykonanie kilku serii zabiegów. Ilość zabiegów zależy w dużej mierze od wyjściowej kondycji naskórka oraz od rezultatów, które chce się uzyskać.