Na co zwrócić uwagę wybierając stołek prysznicowy?

Siedziska umieszczane w kabinach prysznicowych są coraz bardziej popularnym elementem wyposażenia wielu łazienek. Stanowią znaczne ułatwienie dla osób starszych i doświadczających trudności w poruszaniu się. Taboret pod prysznic może być doskonałym rozwiązaniem dla osób osłabionych przebytą chorobą lub zabiegami medycznymi. To również doskonały pomysł, który ułatwi korzystanie z łazienki domownikom w czasie rekonwalescencji po złamaniach i urazach. Możliwe jest odnalezienie wielu różnorodnych produktów z tej kategorii. Jakie taborety pod prysznic warto wybierać?

Stołek prysznicowy stojący lub składany

Wśród siedzisk prysznicowych pojawiają się standardowe, stojące modele oraz składane taborety przytwierdzane do ścian. Poszukując elementu odpowiedniego do swojej łazienki, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Stojące stołki prysznicowe zazwyczaj sprawdzają się lepiej w przestronnych kabinach. Ważne jest to, aby siedząc na takim krześle, myjąca się osoba miała zapewnioną pełną swobodę ruchów. Decydując się na taki model, warto rozważyć zakup egzemplarza o regulowanej wysokości. Siedziska składane to dobry pomysł w niewielkich kabinach. Po złożeniu, akcesorium przylega do ściany i nie zabiera wiele przestrzeni. Planując zakup takiego elementu, należy upewnić się, że ściana utrzyma ciężar siedziska z biorącą prysznic osobą.

Odpowiedni rodzaj taboretów

Planując zakup elementu wyposażenia jakim jest prysznicowy taboret, odnaleźć można wiele różnorodnych modeli. Zaleca się wybierać produkty wykonane z tworzyw w pełni odpornych na korozję. Konieczne jest również zwrócenie uwagi na to, aby wytrzymałość przedmiotu była dopasowana do wagi korzystających z niego osób. Zależnie od zapotrzebowania, warto rozważyć zakup siedzisk wyposażonych w oparcia lub ograniczniki i pasy chroniące przed upadkiem.