Kinesiotaping – czym jest oraz komu może pomóc?

Kinesiotaping jest metodą opierającą się na procesie naturalnego leczenia. Taśmy Kinesio przyspieszają proces gojenia, uśmierzają bóle, czy zapobiegają kontuzjom. Jak działa kinezjotaping?

Plastrowanie dynamiczne – co to jest?


Kinesiotaping to metoda terapeutyczna, do której wykorzystywane są plastry z bawełny i kleju akrylowego. Mają grubość oraz ciężar podobny do skóry. Są dosyć rozciągliwe. Przepuszczają powietrze oraz są wodoodporne.

Metoda ta została opracowana na początku lat 70 – tych przez japońskiego doktora Kenzo Kase. Kinezjotaping polega na oklejaniu wybranych miejsc plastrami tak, by taśma delikatnie unosiła skórę. W ten sposób zwiększana jest przestrzeń między skórą a mięśniami. Odpowiednie naklejenie taśmy ma znaczący wpływ na redukcje napięcia. Dzięki temu następuje redukcja bólu.

Kiedy stosować plastry Kinesio?


Plastry Kinesio redukują ból, który pojawił się wskutek urazów, po operacjach, czy bóle reumatyczne. Ważnym elementem jest usuwanie bólu, którego przyczyn można szukać w problemach z kręgosłupem.

Plastry polecane są również osobom, które mają problemy ze skurczami łydek w czasie snu. Jest to również metoda chętnie stosowana przez sportowców, którzy mogą mieć problemy z nadwyrężonymi czy naciągniętymi mięśniami.

Kinesiotaping rozwiązuje również problemy z krążeniem. Plastry wspomagają odprowadzanie limfy oraz poprawiają krążenie. Zalecane są kobietom w ciąży, które mogą borykać się z problemem opuchniętych nóg oraz kobietom po mastektomii.

Twórca taśm Kinesio przekonuje, że regularne stosowanie taśm pozwoli uchronić się przed zmarszczkami oraz likwiduje rozstępy.