Kiedy senior może korzystać z chodzika?

Starość to bez wątpienia bardzo trudny czas w życiu każdego człowieka. Często traci się wtedy samodzielność, w wielu sferach jest się zdanym na innych. Dla ludzi, którzy przez całe życie byli bardzo aktywni, jest to wyjątkowo dotkliwe. Mogą stracić sens życia, czuć się fatalnie z tym, że tak bardzo zależą od innych.

Warto pokazywać im, że mogą odzyskiwać samodzielność, na przykład poprzez wspieranie ich w codziennym życiu specjalnym sprzętem rehabilitacyjnym. Chodzik dla seniora to coś, co doskonale sprawdzi się w przypadku osób starszych, ale też młodszych, które utraciły sprawność poruszania się, na przykład po wylewie lub udarze.

Kiedy senior może korzystać z chodzika

Chodzik jest bardzo dużym wsparciem dla osoby starszej, osłabionej, która nie potrafi się już samodzielnie poruszać. Po pierwsze pomaga w pionizowaniu się, a zatem utrzymaniu odpowiedniej postury ciała. Po drugie stanowi oparcie, dzięki czemu, nawet jeżeli osoba starsza nie ma zbyt dużo siły, będzie mogła poruszać się przynajmniej na krótkich trasach. To pozwala chociażby na samodzielne korzystanie z toalety. Chodzik może przydać się również wtedy, gdy starsza osoba będzie chciała samodzielnie wyjść z domu. Jeżeli klatka schodowa jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych, z chodzikiem można wyjść na zewnątrz. To bardzo poprawia jakość życia osób starszych i niedołężnych. Są bardziej samodzielne, co zawsze pozytywnie na nie wpływa. Taki chodzik dla seniora nie kosztuje bardzo dużo, natomiast daje wiele nowych możliwości ludziom, którzy bez chodzika nie mogliby samodzielnie funkcjonować.