Starzenie się skóry jest procesem naturalnym, ale czy to oznacza, że nie istnieją sposoby na jego spowolnienie? Otóż istnieją, a jednym z nich jest zabieg z zakresu medycyny estetycznej o nazwie mezoterapia igłowa. Na czym polega taki zabieg, kiedy i w jakich miejscach ciała może być stosowany oraz czym skutkuje dla skóry?
Czym jest zabieg mezoterapii igłowej?
Zabieg mezoterapii igłowej, wykonywany także w placówce mezoterapia igłowa Białystok został opracowany dla poprawienia kondycji skóry. Polega na podaniu podskórne lub śródskórne za pomocą iniekcji substancji czynnej, która odżywia oraz leczy uszkodzone partie skóry. Zabieg wykonuje lekarz lub pielęgniarka pod jego nadzorem za pomocą strzykawki, pistoletu do mezoterapii albo multiiniektora.
Kiedy można polecić wykonanie zabiegu mezoterapii igłowej?
Mezoterapię igłową w Białymstoku można polecić przynajmniej w kilku przypadkach i są to m.in.:
- dla odmłodzenia i rewitalizacji skóry;
- dla likwidacji przebarwień, blizn i rozstępów;
- przy łysieniu;
- dla likwidacji cellulitu;
- przy zwiotczałej skórze twarzy.
Niestety, ale dla przeprowadzenia mezoterapii igłowej istnieją również przeciwwskazania i est to m.in ciąża i karmienie piersią, opryszczka, czy cukrzyca oraz choroby metaboliczne.
Jakie substancje czynne wykorzystywane są w mezoterapii igłowej?
Istnieje wiele substancji wstrzykiwanych w skórę przy zastosowaniu mezoterapii igłowej i w zależności od szkoły francuskiej lub włoskiej podawane jest odpowiednio kilka albo pojedyncza substancja czynna. Tutaj warto zaznaczyć, że podanie kilku substancji czynnych podczas jednego zabiegu znacznie komplikuje zadanie.
W skórę wstrzykiwane są kwasy fenolowe jako antyoksydanty, witamina C, koenzym Q10, witamina E, czy kwas hialuronowy, a także kolagen. Wszystkie mają na celu poprawienie kondycji skóry, a tym samym jakości życia pacjenta.