Jak wybrać temblak ortopedyczny?

Temblak na rękę jest potrzebny wtedy, gdy walczymy z kontuzjami i złamaniami w obrębie rąk. Na szczęście na rynku znajdziemy szereg rozwiązań, jakie przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Czym cechuje się temblak na bark? Jak wybrać najlepszą opcję? Czym się kierować podczas zakupu?

Temblak na rękę

Producenci takich wyrobów medycznych dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymogom każdego pacjenta. W ofercie znajdziemy szereg temblaków ortopedycznych – temblaki dla dzieci, dla dorosłych, jak i znane oraz cenione marki. Stabilizatory, ortezy i temblaki mogą stanowić alternatywę dla ciężkiego gipsu, lub też wspomagać jego noszenia. Okazuje się, że temblak na bark może być wykonany z:

  • miękkiej i elastycznej dzianiny,
  • oddychającej włókniny z polipropylenu.

Produkt jest odpowiednio usztywniony, co zapewnia maksymalne unieruchomienie ręki i barku. Stosowanie wyrobu warto skonsultować ze specjalistą, który wskaże, jak dobrać najlepszy temblak na rękę. 

Temblak ortopedyczny

temblak

Temblak to wyrób, jaki zakładamy na szyję. Nie może zatem uwierać i ocierać się o skórę, dając nam upragnioną wygodę. Dobre jakościowo temblaki są ergonomicznie wykończone i wyposażone w ochraniacze, które wpływają na dodatkowy komfort noszenia. Podczas dobory temblaka zwróćmy uwagę na jego rodzaj i rozmiar. Temblaki dla dzieci oczywiście nieco różnią się od tych dla dorosłych. Ortezy kończyn górnych, temblaki i inne akcesoria ortopedyczne należy kupować w sprawdzonych miejscach, gdzie skorzystamy z szerokiego wyboru i atrakcyjnej ceny. 

Warto zauważyć, że temblak na bark pozwoli nam szybciej przebyć okres rekonwalescencji po przebytej operacji lub urazie. Niezwykle ważne jest postawienie na dobrą jakość i dopasowanie produktu do swoich oczekiwań. Nie bez znaczenia na także rozmiar.