Jak wybrać dobry stabilizator na kolano?

Stabilizator na kolano to produkt, który może być wykorzystywany zarówno jako forma profilaktyki, jak i produkt wspomagający leczenie urazów stawu. W sprzedaży dostępne są różnorodne wyroby, które uwzględniają indywidualne potrzeby i oczekiwania klienta.

Jaki stabilizator należy zatem wybrać?

Podczas wyboru stabilizatorów należy brać pod uwagę stan zdrowia pacjenta oraz jego specyficzne potrzeby. W sprzedaży dostępne są bowiem produkty zawierające tak zwany zegar, który reguluje możliwy kąt zgięcia stawu, jak również stabilizatory na kolano bez zegara. Ograniczenie kąta zgięcia kolana jest konieczne w okresie rekonwalescencji po inwazyjnych zabiegach chirurgicznych. Ogólnodostępne ortezy bez zegara mogą być w kolei wykorzystywane zarówno podczas codziennej aktywności, jak i w przypadku ćwiczeń na sali gimnastycznej.

Jakie stabilizatory na kolano dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty zapinane na rzepy. Takie rozwiązanie umożliwia wygodne i skuteczne dopasowanie produktu do wielkości kolana oraz obwodu łydki i uda. Stabilizator na kolano https://www.orteo.pl/ortezy-kolana może być również w całości wykonany z elastycznej tkaniny. Tego typu produkty nie wymagają dodatkowych rzepów.

Czym należy się kierować wybierając stabilizator na kolano?

Stabilizatory powinny być wybierane podczas konsultacji lekarskich. Podczas nich analizowana jest bowiem ocena stanu kolana oraz określane zalecenia mające na celu poprawę zdrowia pacjenta. Co ważne, pomoc fizjoterapeuty jest niezbędna nie tylko w przypadku wyboru ortezy, ale również jest wskazana podczas nauki jej prawidłowego zakładania.