Detektor tętna płodu – jak używać?

Ciąża to wyjątkowy stan, który sprawia, że każda przyszła mama martwi się o zdrowie swojego dziecka. Dlatego monitorowanie jego rozwoju jest bardzo ważne. Wraz z rozwojem medycyny, możliwa stała się kontrola jego zdrowia, do czego służy detektor tętna płodu. Z naszego artykułu dowiesz się jak go używać oraz kiedy go stosować?

Detektor tętna płodu – jak używać?

Detektor tętna płodu, dostępny w sprzedaży na stronie: https://megamedic.pl/pl/p/FamilyDoppler-detektor-tetna-plodu-FD-210/2616, jest urządzeniem, które pozwala na nasłuchiwanie bijącego serca rozwijającego się dziecka. Działa w oparciu o regułę Dopplera i fal ultradźwiękowych. Dzięki temu możliwe jest wychwytywanie tętna płodu oraz zamianę go w dźwięk. Wiele mam zastanawia się, czy działanie urządzenia jest bezpieczne dla dziecka. Okazuje się, że badanie to jest całkowicie bezinwazyjne dla płodu, gdyż jego działanie jest oparte na różnorodnych normach, co zostało potwierdzone w licznych badaniach naukowych. Urządzenie to jest również całkowicie bezpieczne dla mamy i można je stosować już od 10. tygodnia ciąży. 

Kiedy stosować detektor tętna płodu?

detektor tętna płodu

Detektor tętna płodu umożliwia wykonywanie badania kardiotokografii (KTG) w warunkach domowych. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Pozwala na rejestrację liczby ruchów, tętna dziecka, a także częstotliwość skurczów macicy. To urządzenie pomocnicze pozwalające na kontrolowanie przebiegu ciąży, szczególnie w sytuacji, gdy jej przebieg nie jest prawidłowy. Daje również możliwość tworzenia więzi między mamą a dzieckiem. Detektor tętna płodu jest także przydatny w ostatniej fazie ciąży, gdyż pozwala przewidzieć, kiedy może nastąpić akcja porodowa (poprzez licznik skurczów macicy). To urządzenie pomocnicze, które może służyć jedynie do domowej kontroli, jednak nie zastąpi specjalistycznej wizyty u lekarza ginekologa.