Czym wyróżnia się emulsja do ciała?

Dbanie o skórę to jeden z warunków prawidłowego zdrowia całego organizmu.

Skóra

Jest to jeden z największych organów ludzkiego organizmu zajmujący około 2 m2 powierzchni. Tworzy płaszcz ochronny chroniący narządy wewnętrzne przed szkodliwym działaniem zewnętrznym, a dzięki receptorom czuciowym jest warstwą kontaktową ze środowiskiem. Poza tym odpowiada za termoregulację i resorpcję, czyli wchłanianie niektórych substancji rozpuszczalnych w wodzie i tłuszczach, takich jak witaminy, kolagen, niektóre oleje i ekstrakty roślinne. Tą drogą podawane mogą być również niektóre leki przeciwbólowe lub hormonalne, które w tym miejscu są dłużej uwalniane i nie podrażniają żołądka. Skóra chroni organizm przed wnikaniem alergenów i innych czynników chorobotwórczych negatywnie oddziałujących na głębsze powierzchnie tkanek i narządów wewnętrznych.

Ochrona skóry

Przy tych wszystkich ważnych dla funkcjonowania całego ciała człowieka funkcjach skóry widać jasno, jak niezwykle istotną kwestią jest jej prawidłowa ochrona i dbanie o nią.

Decydujące znaczenie dla zachowania właściwej kondycji skóry ma odpowiednia dieta i ilość wypijanych płynów. Równie kluczowym warunkiem jest dbałość o stan skóry od zewnątrz, czyli jej ekspozycja na czynniki środowiskowe oraz zabiegi pielęgnacyjne.

Emulsja do ciała

Nieocenionym sprzymierzeńcem w prawidłowej trosce i ochronie okrywy ciała jest stosowanie preparatów, które mogą ją nawilżać, natłuszczać, odżywiać i regenerować. Po to właśnie stworzona została formuła emulsji do ciała, która jako jedyna potrafi zaspokoić wszystkie potrzeby ciężko pracującej skóry.

Te dermokosmetyki zawierają w swoim składzie mieszankę wody w oleju (W/O) lub oleju w wodzie (O/W). Dodatkowymi składnikami mogą być jeszcze panthenol, ceramidy, kwas hialuronowy, kolagen i mocznik. To zestawienie, a zwłaszcza W/O mocno natłuszczające i pomagające odbudowywać naskórek powoduje, że wykorzystuje się je w pielęgnacji skóry wrażliwej i stwarzającej problemy, na przykład w leczeniu egzemy, alergii rogowacenia czy łuszczycy. Innym zastosowaniem tej łagodzącej mikstury są podrażnienia oraz skóra niemowląt i małych dzieci wymagająca szczególnego traktowania. Jej doskonałą i praktyczną alternatywą jest emulsja do ciała wlewana do wody podczas kąpieli jako środek myjący.

Emulsje do ciała to kosmetyki różniące się od pozostałych preparatów pielęgnacyjnych, ponieważ zostały tak opracowane, aby doskonale radzić sobie ze szkodliwym wpływem czynników środowiskowych na skórę oraz ze skutkami starzenia się jej z upływem czasu.