Akupunktura – skuteczny zabieg na dolegliwości bólowe

Akupunktura to zabieg medyczny podczas którego bardzo cieniutkie igły umieszczane są pod skórą na różnorodnej głębokości. Zabieg ten jest bardzo korzystny, bowiem przynosi znaczną ulgę w bólu oraz pomaga w dużej mierze pozbyć się mdłości spowodowanych chemioterapią.

Jak działa akupunktura?

Leczenie z pomocą akupunktury jest znane od tysięcy lat i wciąż posiada mnóstwo zwolenników. Technika ta opiera się przede wszystkim na pojęciu równowagi energetycznej i była niegdyś bardzo mocno doceniana w medycynie chińskiej.

We współczesnych czasach zabieg ten działa na organizm ludzki na kilka sposób. W dużej mierze oddziałuje on na naczynia krwionośne. Ich znaczne rozszerzenie się w czasie zabiegu sprawia, że ulega zmianie przepuszczalność naczyń krwionośnych w nakłuwanej okolicy.

Zabieg ten posiada także działanie ośrodkowe. Jest ono związane z wydzielaniem podczas zabiegu endorfin, a więc substancji działających w podobny sposób jak narkotyki. Ponadto w znacznym stopniu pobudza on ośrodki nerwowe w mózgu, co zostało udokumentowane w medycynie dzięki użyciu rezonansu magnetycznego.

Istotne wskazania do akupunktury

Zabieg ten jest wykonywany w wielu przypadkach, kiedy to chory cierpi na uciążliwe dolegliwości bólowe. Jej wykonanie jest wskazane w przypadku występowania:

– różnorodnych bóli i mdłości po wykonaniu poszczególnych zabiegów operacyjnych
– objawów niestrawności u kobiet w ciąży
– uderzeń gorąca u osób leczonych na nowotwór piersi,
– uciążliwych bóli dolnego kręgosłupa,
– bóli migrenowych
zapaleń kostno – stawowych
– nadciśnienia

Akupunktura to w pełni bezpieczny oraz skuteczny zabieg, który znacznie łagodzi dolegliwości bólowe różnego pochodzenia.